Dlaczego uczyć się jezyków za granicą?

W dzieciństwie uczymy się naszego ojczystego języka w sposób naturalny, bez wysiłku, intensywnych ćwiczeń i kosztów. Nauka języków obcych w przypadku osób dorosłych wymaga zaangażowania, czasu, wytrwałości i zaangażowania środków ekonomicznych i nie zawsze uwieńczona jest sukcesem. Odbycie kursu za granicą jest o wiele szybszą, skuteczniejszą i przyjemniejszą metodą nauki języka obcego.

Istituto Linguistico Mediterraneo – www.ilm.pl – z siedzibą w Pizie i Wiareggio jest szkołą włoskiego dla obcokrajowców, która umożliwia swoim studentom pełne wykorzystanie zalet nauki języka w jego ojczyźnie. Nauka nie ogranicza się jedynie do murów szkoły, ale kontynuowana jest w zetknięciu z codziennym życiem, w sklepie, kawiarni, kinie, autobusie, na plaży. Oprócz wysokiego poziomu nauczania atutem szkoły jest jej położenie. Toskania to jeden z najpiękniejszych krajobrazowo i najbogatszych kulturowo regionów Włoch. W przeciwieństwie do innych miast włoskich, mieszkańcy zarówno uniwersyteckiej Pizy jak i nadmorskiego kurortu Wiareggio mówią językiem, który pozbawiony jest prawie naleciałości dialektu. Bliskość morza, gór, sławnych ośrodków takich jak Florencja, Siena, Cinque Terre, Lucca, Volterra ect. pozwala na połączenie nauki z wakacjami.

ILM oferuje kursy na wszystkich poziomach znajomości języka, indywidualne i grupowe, kursy przygotowujące do egzaminu CILS, który można zdawać w siedzibie szkoły w Pizie, kursy przygotowujące cudzoziemców do egzaminów wstępnych na włoskie uczelnie (zwłaszcza na wydziały medycyny, weterynarii i nauk ścisłych). Miłośnicy kultury Włoch wpisani na jeden z kursów językowych mogą go połączyć z kursem degustacji win, domowej kuchni włoskiej, malarstwa i historii sztuki. W czasie wolnym organizowane są wycieczki, wypady do restauracji, teatru, kina, na koncerty. Nauka tutaj to także możliwość zawarcia przyjaźni, nawiązania ciekawych kontaktów, poznania nie tylko rodowitych Włochów, ale i osób pochodzących z odległych zakątków świata. Szkoła proponuje rozsądne ceny oraz pomaga swoim studentom w znalezieniu zakwaterowania oraz w załatwianiu innych formalności związanych z wyjazdem do Włoch, nauką i pracą.

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl – źródła darmowych artykułów do przedruku.

O autorze

Agnese Siwek

Biuro tłumaczeń profesjonalnie wykona tłumaczenia z wielu języków obcych, w tym także tłumaczenia przysięgłe wykona certyfikowany tłumacz przysięgły.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się z innymi na Facebooku i na Google+:

1 komentarz

  1. 12.02.2009

    Potwierdzam. Jeśli uczyć się języka obcego to najlepiej za granicą. Niestety jest to metoda dość kosztowna.