Jak skutecznie uczyć się słówek?

Pamięciowa nauka słówek do zbyt szybkich i przyjemnych nie należy. Dziś  o alternatywnych metodach nauki języka obcego, a zwłaszcza zapamiętywania słówek.

Lepsze od wkuwania są fiszki. Fiszki to niewielkie karteczki z napisanymi słówkami po jednej stronie oraz tłumaczenia zapisane po drugiej. Można korzystać z nich prawie wszędzie, a także porozwieszać w całym domu.

Metoda powtórek opiera się na zbadanym algorytmie zapamiętywania przez nasz mózg. Wystarczy nauczyć się słówek np. 20 dziennie i w odpowiednim czasie je powtórzyć, aby pamiętać na całe życie. Jest do tego darmowy program komputerowy.

Szybka nauka języków obcych

Szybka nauka języków obcych, więcej…

Szukałam prostego i przyjemnego sposobu nauki języka angielskiego pomijając gramatykę, z którą zawsze mialam problemy. Pewnego razu przeglądałam w internecie takich form i znalazłam ebooka „Szybka nauka języków obcych”. Zamówiłam ją i okazała się ona tym czego szukałam. Potrafi zmotywować, nauczyła mnie prostych metod zapamiętywania i uczenia się języka. Jestem bardzo zadowolona, gdyż dzięki niej podjęłam naukę języka angielskiego na dodatkowym kursie językowym. Polecam tę pozycję każdemu, kto myśli o nauce języka, lecz boi się rozpocząć naukę.

2008-12-01 ewa jaroszewska
studentka psychologii, pracownik służby zdrowia

W końcu znalazłem porządne techniki nauki języków obcych! Mało tego, że były opisane, to jeszcze dodane jest wiele podstawowych angielskich słówek (1000). Teraz nie muszę szukać słówek… ponieważ część już poznałem, a resztę uczę się w sposób przedstawiony w książce. Normalnie przyda się każdemu, kto chce nauczyć się języka obcego.

2008-01-15 Jan Kosmala
18 lat, uczeń liceum.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się z innymi na Facebooku i na Google+: