Jak wybrać dobry serwis oferujący ebooki?

Kilka słów o ebookach

autorem artykułu jest Ewelina Szczecińska

Zdawałoby się, że nic nie jest w stanie zastąpić „zwykłej książki”. Cóż… całkowicie zastąpić chyba nie, ale zagrozić jej? To już jest bardziej prawdopodobne!

Zalety ebooków

Niewątpliwym atutem publikacji wydawanych w formie elektronicznej są:

– ich cena

– czas, w jakim trafiają one do naszych rąk

Cena, ponieważ ebooki są zwykle tańsze niż ich odpowiedniki wydawane tradycyjnie, a czas – ponieważ do swoich nabywców trafiają zwykle w ciągu kilku minut od sfinalizowania transakcji. Przeciętny zainteresowany nie musi zatem iść do księgarni i szperać po półkach w poszukiwaniu interesujących go treści. Wystarczy, że zajrzy na stronę z ebookami (których w Internecie jest całe zatrzęsienie), skorzysta z wewnętrznej wyszukiwarki serwisu, przeczyta streszczenie publikacji i (jeśli książka go zainteresuje), złoży zamówienie. Teraz pozostaje formalność – zapłacenie za ebooka (także przez Internet, co trwa krótką chwilę), sprawdzenie skrzynki e-mail i pobranie publikacji na twardy dysk.

Jak wybrać dobry serwis oferujący ebooki?

Przed chwilą wspomniałam, że stron oferujących ebooki jest w Internecie całe mnóstwo. To prawda. Jak zatem wybrać te najlepsze serwisy?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „ebooki” lub „poradniki”, otrzymamy tysiące wyników zwrotnych. Taka sytuacja w pierwszej chwili cieszy, po kilku minutach możemy jednak poczuć się trochę zniechęceni. Wiele stron oferujących ebooki niestety nie może się pochwalić ani ciekawą szatą graficzną, ani starannym eksponowaniem książek (o wartościowych opisach oferowanych produktów nie wspominając). Na maile z zapytaniami o konkretne publikacje, właściciele takich stron odpowiadają zdawkowo, a czasem… nie odpowiadają wcale. W tego typu serwisach lepiej zatem nie robić zakupów. W końcu, o ile książki nabywamy niejako wirtualne, to płacimy za nie jak najbardziej realnymi pieniędzmi.

Szukając w sieci ebooków zwracajmy zatem uwagę na strony, które nam je oferują. Jeśli są one wykonane niestarannie, to prawdopodobnie powstały wyłącznie w celach zarobkowych, a ich właścicieli nie interesuje satysfakcja odwiedzających ich witrynę Klientów, ale zarobek. To trochę tak, jakby ktoś zaprosił nas do własnego biura w celu sprzedania nam ciekawej oferty, ale zamiast schludnego pokoju, trafilibyśmy do obskurnej meliny.

Sprawdzajmy zatem zawsze:

– czy strona jest wykonana estetycznie (nie mylić z „powala na kolana” zastosowanymi efektami – w przypadku stron z ebookami nie efekty wizualne są najważniejsze, lecz schludność i przejrzystość)

– czy na stronie są informacje o jej autorach i czy są podane dane kontaktowe do właścicieli serwisu

– czy opisy oferowanych książek są dość obszerne (więcej niż dwa-trzy zdania) i czy na ich podstawie można zapoznać się wstępnie z treścią ebooka

– czy strona jest przyjazna dla użytkownika (łatwo się po niej poruszać, łatwo znaleźć interesujące nas informacje)

– czy na stronie znajdują się jakieś dodatkowe działy, stworzone z myślą o odwiedzających (np. bezpłatne działy z wiadomościami, artykułami, poradami itp.)

Im więcej odnotujemy pozytywnych elementów serwisu, tym większa szansa, że nie tylko będziemy zadowoleni z zakupów, ale także że chętnie na daną stronę powrócimy. Miejmy więc zatem oczy szeroko otwarte i nie zostawiajmy naszych pieniędzy na pierwszej lepszej stronie. Lepiej wydać je tam, gdzie nas szanują, prawda?


http://www.e-poradniki.com.pl – jeden z najlepszych serwisów z ebookami

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się z innymi na Facebooku i na Google+: