Co to są ebooki?

Ebooki, to po prostu elektroniczne książki (ang. electronic book = e-book). Ebooki są odpowiednikami tradycyjnych książek wydanych na papierze. Różnica polega na tym, że są dostępne w postaci specjalnie przygotowanych plików komputerowych.

Ebooki zazwyczaj przygotowane są w  popularnym i uniwersalnym formacie PDF, który można otworzyć praktycznie na każdym komputerze, laptopie czy palmtopie.

Jakie są korzyści z kupowania zamiast książek ebooków?

Dużo ludzi lubi nowości, chcą iść z postępem, mieć to co co nowe i wartościowe. To oni są motorem wszelkich pozytywnych zmian.

Dlatego też nie dziwi fakt, że ebooki budzą takie zainteresowanie.

Ebooki są produktem wirtualnym. To oznacza, że zamiast wydrukowanej książki, otrzymasz jedynie plik komputerowy z treścią książki. Dla lubiących drukowane książki, jest to zasadnicza wada.

Natomiast dla większości czytelników jest to największa zaleta charakteryzująca ebooki.

Czy wiesz ile potrzeba papieru do produkcji tradycyjnych książek?

Ma to oczywiście olbrzymi wpływ na środowisko naturalne.

Ebooki mają zdecydowanie niższe koszty produkcji. Nie musisz płacić za papier, za druk, chronisz przyrodę nie niszcząc drzew. Kupując ebooki, płacisz za wiedzę, która się w nich znajduje.

Ebooki umożliwiają zdobycie nowej wiedzy minimalnym kosztem.

Ebooki mogą być dostarczane w ciągu kilku sekund, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Nie musisz czekać na listonosza, nie musisz chodzić po księgarniach.

Na dodatek, nie zapłacisz nic dodatkowo za przesyłkę, bo wszystko odbywa się poprzez email i Internet.

To oczywiście tylko najważniejszych zalet ebooków.

Ebooki to oszczędność czasu i pieniędzy. To także wartościowa wiedza, której potrzebujesz.

Jako ebooki wydawane są także czasopisma cyfrowe i gazety cyfrowe

Dużo darmowych ebooków znajdziesz tutaj.

Poznaj sekret jak pisać ebooki

Poznaj sekret jak pisać ebooki, więcej…

Jeśli masz coś do powiedzenia i choć raz pomyślałeś, że mógłbyś to napisać – nie zastanawiaj się – ta książka jest właśnie dla Ciebie. Autor przedstawia w niej i opisuje ebooka. Pokazuje jego strukturę, umocowanie w sieci i działanie elektronicznej książki. Przekonuje o wolnym dostępie do tej formy wydawniczej i zachęca do napisania swojego ebooka. Dzięki niej tego właśnie dokonasz i zarobisz.
2008-01-15 Mirek Sziwa
udzialowiec, 49 lat

Znakomity ebook! Odnalazłem w nim nie tylko wiele tajników pisania wartościowych publikacji, ale także dowiedziałem się bardzo wielu informacji na temat ich sprzedaży, promocji, a także ogólnie przyjętego marketingu. Dostrzegłem nieliczne błędy językowe, ale podczas czytania sam Paweł Sygnowski wspomina, że podczas pisania własnego ebooka należy zapomnieć o tym, czego nauczyliśmy się w szkole. Bardzo ciekawe spojrzenie na świat, cenne wskazówki a także liczne pomoce sprawiły, że oceniam tego ebooka na ocenę celującą (6). Naprawdę polecam przeczytanie tej publikacji, nawet jeśli nie zamierzacie napisać swojego ebooka. Odnajdziecie tu inne, równie ciekawe informacje, które mogą Wam się przydać! Polecam!
2007-10-02 Adam Hycnar
19 lat, uczeń

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się z innymi na Facebooku i na Google+: